photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10
Jesteś w: Start 200 lat SGGW i Wydziału Leśnego

200 lat SGGW i Wydziału Leśnego

Ostatnio zmodyfikowane 2015-02-12 10:59
Od Instytutu Agronomicznego w Marymoncie do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i od Szczególnej Szkoły Leśnictwa do Wydziału Leśnego SGGW

 

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie jest najstarszą szkołą wyższą o profilu przyrodniczym w Polsce. Jej początki sięgają 1816 r. i są związane z utworzeniem Instytutu Agronomicznego w Marymoncie. Wydział Leśny SGGW w Warszawie nawiązuje swoimi tradycjami do Szczególnej Szkoły Leśnictwa utworzonej w 1816. Była to pierwsza na ziemiach polskich i jedna z pierwszych w świecie leśna uczelnia o charakterze akademickim. Z historią Wydziału można się zapoznać na stronach internetowych naszej jednostki.

W 2016 roku minie 200 lat od czasu, kiedy Instytut Agronomiczny rozpoczął kształcenie na dwóch poziomach: wyższym dla przyszłych ekonomów i zarządców, a także synów właścicieli ziemskich, oraz elementarnym – dla przyszłych kwalifikowanych robotników.

Uczelnia i Wydział rozpoczęły obchody 200-lecia w 2014 roku. Szczegółowe informacje o programie centralnych obchodów dostępne są na stronach SGGW. Wydział Leśny również zaplanował szereg wydarzeń, których program można znaleźć tutaj.

 

Narzędzia osobiste
Zaloguj