photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10
Jesteś w: Start Dziekanat Ogłoszenia Dziekanatu Konkurs Prezydenta m.st. Warszawy „Dyplomy dla Warszawy”

Konkurs Prezydenta m.st. Warszawy „Dyplomy dla Warszawy”

Ostatnio zmodyfikowane 2016-12-22 12:48
Niebawem rusza druga edycja konkursu, w którym przyznawane będą nagrody autorom najlepszych rozpraw doktorskich i prac magisterskich z zakresu wszelkich specjalności naukowych dotyczących społeczno-gospodarczego rozwoju Warszawy.

 

Konkurs, którego organizatorem jest Muzeum Warszawy – instytucja kultury m.st. Warszawy, ma na celu wspieranie zainteresowania młodych badaczy współczesnym rozwojem stolicy. Pomysłodawcy liczą, że problemy i pomysły opisane w nadesłanych pracach będzie można wdrożyć podnosząc tym samym jakość życia w stolicy.

– Od dawna wykorzystujemy potencjał wyższych uczelni do rozwoju naszego miasta. Tym konkursem chcemy nagrodzić konkretne osoby, które wybierając temat swojej pracy dyplomowej, miały na myśli Warszawę – jej rozwój, przyszłość i tożsamość – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy.

Warszawa i najróżniejsze aspekty jej rozwoju i dziejów od dawna znajdują się w centrum zainteresowania młodych badaczy. W latach 2000-2015 obroniono 1597 prace dyplomowe dotyczące Warszawy – średnio 100 prac rocznie. To ogromny potencjał i kopalnia pomysłów. Miasto szczególnie przygląda się i monitoruje dyplomy obronione w ośmiu najlepszych warszawskich szkołach wyższych ocenionych w rankingu Perspektyw. Z tymi placówkami chce pracować także przy konkursie „Dyplomy dla Warszawy”.

Organizatorzy liczą na dyplomy i rozprawy, które nie tylko będą miały wysoką wartość naukową i oryginalne ujęcie tematu, ale będą posiadały potencjał wdrożeniowy, czyli możliwość praktycznego zastosowania zbadanych i opisanych przez autora projektów, w przedsięwzięciach realizowanych przez m.st. Warszawę.

Na konkurs prace mogą nadsyłać autorzy, promotorzy lub uczelnie z siedzibą w Warszawie. Przyjmowane będą prace z zakresu wszelkich specjalności naukowych.

O wynikach konkursu zadecyduje Kapituła, w której skład wchodzą przedstawiciele warszawskich uczelni, Rady Miasta, Urzędu Miasta, Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Muzeum Warszawy.

 

Więcej informacji już wkrótce na stronie internetowej i profilu na Fb Organizatora.

 

 

    Narzędzia osobiste
    Zaloguj