Jesteś w: Start Wydział Struktura Wydziału do 2019 r. Samodzielna Pracownia Dendrometrii i Nauki o Produkcyjności Lasu Wizyta Estońskiego Związku Zrzeszeń Leśnych

Wizyta Estońskiego Związku Zrzeszeń Leśnych

Ostatnio zmodyfikowane 2019-10-01 14:14

W zeszłym tygodniu nasz Wydział miał przyjemność gościć przedstawicieli Estońskiego Związku Zrzeszeń Leśnych - organizacji zrzeszającej Estońskich właścicieli lasów prywatnych. Wizyta trwała pięć dni. Pierwszy dzień wizyty stanowił świetną okazję spotkania oraz rozmowy z przedstawicielami Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, Polskiego Związku Zrzeszeń Leśnych, Stowarzyszenia Leśników i Właścicieli Lasów oraz Przemysłu Drzewnego.

Pozostałe dni stanowiły część terenową podczas, której nasi goście mieli możliwość odwiedzić: Nadleśnictwo Celestynów, największą fabrykę w Polsce, produkującą meble z litego drewna sosnowego (IKEA Industry Wielbark), Białowieski Park Narodowy, Nadleśnictwo Białowieża oraz Nadleśnictwo Nurzec.

Podczas spotkania omawianie były zagadnienia związane z zagospodarowaniem polskich i estońskich lasów prywatnych i państwowych oraz współpracy różnych stron zajmujących się leśnictwem. Ponadto poruszano wątki związane z funkcjonowaniem lasów w zmieniających się warunkach klimatycznych (np. zamieranie drzewostanów świerkowych nękanych przez grzyby pasożytnicze i szkodniki, takie jak kornik drukarz).