Jesteś w: Start Aktualności Ambasadorowie Karier UE

Ambasadorowie Karier UE

Ostatnio zmodyfikowane 2021-01-26 14:22
PILNE ogłoszenie - Szansa dla studentów do 28 stycznia 2021

Departament Komitetu do Spraw Europejskich Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (DKSE KPRM) uprzejmie informuje, że rusza rekrutacja do kolejnej edycji programu Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO) – „Ambasadorowie Karier UE”

W związku z nowelizacją ustawy o działach administracji państwowej, w br. pełną koordynację ww. programu po raz pierwszy zapewni KPRM (poprzednio było to Ministerstwo Spraw Zagranicznych).

Program od ponad 10 lat cieszy się niezmiennie bardzo dużym zainteresowaniem wśród studentów. Udział w nim stanowi znakomite doświadczenie, przydatne w dalszym życiu zawodowym.

Poszukiwane są osoby z motywacją i łatwo nawiązujące kontakty, które z zapałem w roku akademickim 2021/2022 będą promować karierę w instytucjach UE na swoich uczelniach wyższych.

Do zadań ambasadorów  należą m.in.:  udzielanie informacji zainteresowanym studentom oraz absolwentom, organizowanie spotkań z urzędnikami UE, współpraca z KPRM, Przedstawicielstwem KE w Warszawie oraz organizacjami i samorządami studenckimi.

Jak co roku wybrani kandydaci wezmą udział w szkoleniach organizowanych w Brukseli (dwie osoby) oraz w Warszawie (pozostała grupa). Szkolenie, w zależności od sytuacji pandemicznej, będzie miało formułę stacjonarną lub on-line.

Jeśli są Państwo zainteresowani -  prosimy o przeslanie informacji do 28.01 Dziekanowi M. Orzechowskiemu, który do 29.01 zgłosi Kandydata do Biura Karier.

Więcej informacji o samym programie znajduje się TUTAJ