Jesteś w: Start Aktualności Zawody wędkarskie o puchar Dziekana Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie

Zawody wędkarskie o puchar Dziekana Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie

Ostatnio zmodyfikowane 2019-08-29 15:38
Zawody wędkarskie to forma wspólnej rozrywki, zacieśniania znajomości i przyjaźni pomiędzy pracownikami i studentami Wydziału i pracownikami LZD w Rogowie. Odbędą się one 21 września 2019 r. (sobota) na zalewie „Batorówka” położonym w miejscowości Wola Łokotowa. Serdecznie zapraszamy!

Zawody wędkarskie
o puchar Dziekana Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie,

organizowane z okazji 100-lecia Wydziału Leśnego SGGW

„BATORÓWKA, wrzesień 2019”

Informacje ogólne

• Zawody wędkarskie przeznaczone są dla pracowników i studentów Wydziału Leśnego SGGW oraz pracowników LZD w Rogowie.
    • Zawody wędkarskie należy traktować jako formę wspólnej rozrywki, zacieśniania znajomości i przyjaźni pomiędzy pracownikami i studentami wymienionych wyżej instytucji.
    • Organizatorem zawodów jest Pan Zbigniew Bator, gospodarz zalewu „Batorówka”. Ze strony SGGW, przedstawicielem jest prof. Jerzy Borowski, pracownik Wydziału Leśnego SGGW.
    • Zawody odbywają się pod patronatem Prof. dr. hab. Henryka Żybury, Dziekana Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie.

Termin, miejsce i czas zawodów

• Zawody odbędą się 21 września (sobota) 2019 roku na zalewie „Batorówka” położonym w miejscowości Wola Łokotowa. Dojazd z Jeżowa na południe, drogą w stronę Tomaszowa Mazowieckiego, po 5 km (Wola Łokotowa) skręcamy w lewo, a dalej ok. 800 m do zalewu i miejsca zbiórki (namiary GPS: N51°45’57.9773”, E19°58’29.3741”).
      • Zbiórka o godz. 600 nad zalewem. Termin rozpoczęcia zawodów 645, a termin zakończenia 1245. Zawody odbędą się bez względu na pogodę. W przypadku silnych i ciągłych opadów możliwe jest skrócenie czasu trwania zawodów.

Wymogi regulaminowe

• Do zawodów nie jest wymagana karta wędkarska ani żadne inne zezwolenia np. PGRyb.
      • Dopuszczalne metody połowu: maksymalnie 2 wędki zwykłe, spławikowe, do połowu gruntowego lub żywcówki. Niedopuszczalne są inne metody połowów jak np. spinning, sztuczna mucha, używanie sieci, podrywek itp.
      • Łowienie odbywa się z brzegu, bez możliwości wchodzenia do wody.
      • Dopuszcza się stosowanie zanęt, zarówno ciężkich (sygnał dla zanęty ciężkiej) jak i lekkich (po sygnale „wolno łowić”).
      • Wymagany sprzęt wędkarski: oprócz zestawów do połowu, niezbędna jest siatka do przetrzymywania żywych ryb w wodzie.
      • Zawody oparte są o metodę „złap, zmierz i wypuść”.
      • Nagrody:
        1. nagroda główna, Puchar Dziekana Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie, otrzymuje zawodnik, który uzyska największą masę złowionych ryb,
        2. nagrody rzeczowe (sprzęt wędkarski): za zajęcie miejsc 1-3, dla zawodników którzy złowili, najwięcej (w przeliczeniu na masę) ryb; dodatkowa, jedna nagroda za złapanie najcięższej ryby,
        3. wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowy drobiazg.
      • Liczba zawodników jest ograniczona i nie może przekroczyć 20-stu. O udziale w zawodach decyduje kolejność zgłoszeń.
      • Zgłoszenia należy przesyłać na adres: jerzy_borowski@sggw.pl lub telefonicznie: 695265118, do dnia poprzedzającego zawody, czyli do 20 września (piątek). W przypadku skompletowania listy zawodników w terminie wcześniejszym, nowo zgłaszający się do zawodów zostaną poinformowani o braku miejsc.
      • Zawodnicy zobowiązani są do zachowania zasady „fair play”, a wszelkie niejasności jednoznacznie i bezdyskusyjnie rozstrzyga sędzia zawodów. W razie niestosowania się do niniejszego regulaminu, sędzia może orzec dyskwalifikację zawodnika.

Program zawodów

600 – zbiórka uczestników nad zalewem „Batorówka”

605 – losowanie stanowisk i przejście na stanowiska

610 – przygotowanie stanowisk i sprzętu

635 – sygnał dla zanęty ciężkiej

645 – sygnał „wolno łowić”

1235 – sygnał „10 minut do końca łowienia”

1245 – sygnał „koniec łowienia”

Informacje uzupełniające

• Rybostan zbiornika to: karp, karaś, lin, płoć, leszcz, wzdręga, jaź, okoń, sandacz, szczupak, sum, jesiotr. Najczęściej wyławiane ryby to karp (kukurydza) i karaś (różne robaki), a nieco rzadziej pozostałe gatunki. Mimo iż zbiornik powstał zaledwie kilka lat temu (nie ma go na niektórych mapach np. w Google jest widoczny dopiero po przejściu na widok z satelity) występują tu karpie o wadze kilkanastu kilogramów. Głębokość zbiornika zwykle nie przekracza 3m.
      • Zaleca się podbierak z długim trzonkiem, gdyż w niektórych miejscach brzeg jest dość wysoki i mogą wystąpić utrudnienia przy wyciąganiu złowionej ryby.
      • Po zakończeniu zawodów i wręczeniu pucharu oraz nagród, odbędzie się grill lub ognisko z posiłkiem „regeneracyjnym”.
      • Istnieje możliwość zabrania złapanych ryb na warunkach ustalonych indywidualnie z gospodarzem zalewu.