Jesteś w: Start Aktualności Zawody wędkarskie o puchar Dziekana Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie

Zawody wędkarskie o puchar Dziekana Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie

Ostatnio zmodyfikowane 2019-10-02 16:32
Zawody wędkarskie to forma wspólnej rozrywki, zacieśniania znajomości i przyjaźni pomiędzy pracownikami i studentami Wydziału i pracownikami LZD w Rogowie.

I po zawodach…….

w sobotę, 21 września br. na zalewie „Batorówka” odbyły się zawody wędkarskie o puchar Dziekana Wydziału Leśnego SGGW, które wkomponowały się w obchody 100-lecia Wydziału Leśnego.

Początkowo zapowiadała się piękna pogoda, jednak natura zdecydowała się najładniejsze chwile przesunąć na dzień następny. Pomimo chmur na niebie frekwencja dopisała i wystartował komplet, tzn. 20 zawodników. Wydział reprezentowany był przez katedry: Ochrony Lasu i Ekologii, Hodowli Lasu, Urządzania Lasu i Ekonomiki Leśnictwa, Użytkowania Lasu, a także przez dwóch studentów studiów stacjonarnych I stopnia. Po 6 godzinach zmagań z karpiami, linami, karasiami, jesiotrami i szczupakami okazało się, że I miejsce i puchar powędrowały do Kol. Bogdana Brzezieckiego (KHL), który złowił 6 karpi o łącznej masie 15,54 kg. II miejsce przypadło Kol. Bartłomiejowi Góra (LZD), z 10 rybami na koncie o wadze 10,53 kg. III miejsce zajął Kol. Sławomir Pramka (LZD), z dwoma rybami o wadze 5,42 kg. Dodatkowa nagroda, za najcięższą rybę przypadła Kol. Stanisławowi Paradowskiemu (LZD), a był to karp o wadze 4,62 kg. Gratulacje dla zwycięzców!, a zwłaszcza dla prof. B. Brzezieckiego, który walczył z rybami do ostatnich minut zawodów i dzięki któremu wspaniałe trofeum w postaci pucharu ze „100-letnim” grawerunkiem zostało na Wydziale Leśnym.

Po uhonorowaniu zwycięzców, odbyła się konsumpcja regeneracyjna, a gospodarze P. Renata i Zbigniew Batorowie, jak zwykle zaskoczyli uczestników, obserwatorów i kibiców wspaniałymi daniami rybnymi i nie tylko..

Wyrazy uznania należy oddać również sędziom zawodów, Kol. H. Szeligowskiemu i Kol. G. Wasilewskiemu, którzy mimo chłodnego wiatru dzielnie i precyzyjnie ważyli złowione ryby, przy okazji pokonując kolejne kilometry wokół zbiornika.

Na koniec pragnę podziękować Dziekanowi WL, prof. H. Żyburze, za ufundowanie wspaniałego pucharu i nagród, a także (jak co roku) za obecność i dopingowanie na łowisku.

(JB.)