Jesteś w: Start Aktualności Integracyjna Sekcja AZS

Integracyjna Sekcja AZS

Ostatnio zmodyfikowane 2021-03-12 10:01
Zapraszamy osoby niepełnosprawne na zajęcia sportowe organizowane przez AZS SGGW

W imieniu Klubu Uczelnianego AZS Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zapraszamy do nowo powstałej „Integracyjnej sekcji AZS”, która skierowana jest do osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsze zajęcia zaplanowaliśmy na dzień 23.03.2021 r. na godzinę 16:00, które odbędą się na Obiektach Sportowych SGGW ul. Ciszewskiego 10 (wejście przez Studium Języków Obcych pod łącznikiem). Zajęcia będą odbywać się cyklicznie we wtorki 16:00-17:30 w boccie i czwartki 17:30-19:00 w tenisa stołowego/badmintona.

Udział w zajęciach umożliwia zaliczenie wychowania fizycznego, a starty w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS uprawniają do pobierania stypendium rektora za osiągnięcia sportowe.

Zgłoszenia proszę kierować na adres: mikolaj.chudzik@azs.pl

Krótki opis konkurencji, których zajęcia będziemy przeprowadzać:
Boccia jest dyscypliną dla każdego, ale największą popularność zdobyła wśród osób z niepełnosprawnością (jak porażenie mózgowe lub inne ciężkie uszkodzenia układu nerwowego wymagające poruszania się na wózku inwalidzkim). Boccia angażuje zarówno ciało, jak i umysł działając terapeutycznie. Jest doskonałym sposobem na integrację osób niepełnosprawnych fizycznie z osobami pełnosprawnymi: w klubach sportowych, organizacjach pozarządowych, szkołach, centrach rehabilitacji, a nawet w domach. Boccia jest dyscypliną o wielu aspektach: jest to sport z elementami rywalizacji, narzędzie terapeutyczne, gra integracyjna idealna do podejmowania inicjatyw obywatelskich.

Tenis stołowy jest to gra, w której uczestniczą 2 (gra pojedyncza – singel) lub 4 osoby (gra podwójna – debel, mikst), polegająca na odbijaniu piłeczki rakietką tak, by przeleciała nad siatką lub obok siatki na drugą połowę stołu. Piłeczka musi uderzyć o stół tylko raz, niedozwolone jest odbijanie piłeczki z powietrza, tak jak to ma miejsce w tenisie. Punkty przyznawane są za uderzenia, których przeciwnik nie odebrał. Tenis stołowy jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie, biorąc pod uwagę liczbę zawodników uprawiających ten sport.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Mikołaj Chudzik