Jesteś w: Start Aktualności Konferencja "Infrastruktura drogowa w lasach" 2020

Konferencja "Infrastruktura drogowa w lasach" 2020

Ostatnio zmodyfikowane 2020-09-13 22:16

W dniach 7-9 września 2020 r. odbyła się Ośrodku Szkoleniowo Wypoczynkowym „Radocyna” w Czarnem Krajowa Konferencja Naukowa. pt. „Infrastruktura Drogowa w Lasach. Nauka, Kształcenie, Praktyka” której organizatorami byli Instytut Nauk Leśnych (Wydział Leśny) SGGW W Warszawie i Nadleśnictwo Gorlice.

Patronatem honorowym objęli konferencję: Jego Magnificencja Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Prof. dr hab. Wiesław Bielawski i Dyrektor Generalny Lasów Państwowych dr inż. Andrzej Konieczny. Jest to kontynuacja cyklicznej (ok. co dwa lata) konferencji poświęconej zagadnieniom infrastruktury drogowej w lasach (po 2015r. Rydzyna, 2016 Muczne, 2018 r. Sękocin Stary). W konferencji udział wzięło 86 uczestników reprezentujących środowisko naukowe, przedstawicieli Lasów Państwowych oraz firm zajmujących się drogami leśnymi. Na konferencji wygłoszono 20 referatów o zróżnicowanej tematyce dotyczącej dróg leśnych z bardzo ciekawym referatem pana prof. dr hab. Janusza Sowy „Japońskie rozwiązania inżynieryjne na drogach leśnych”. W czasie wyjazdu terenowego zaprezentowano rozwiązania stosowane na drogach leśnych w terenach górskich Nadleśnictwa Gorlice z RDLP w Krakowie.