Jesteś w: Start Aktualności Lasy prywatne - szanse, problemy, rozwiązania

Lasy prywatne - szanse, problemy, rozwiązania

Ostatnio zmodyfikowane 2019-05-24 19:55
Już działa nowa strona projektu realizowanego przez Instytut Badawczy Leśnictwa i Wydział Leśny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Osoby zainteresowane problematyką lasów prywatnych zapraszamy do odwiedzenia strony: www.lasy-prywatne.pl

Projekt realizowany jest w ramach programu priorytetowego nr 5.5 „Międzydziedzinowe - Edukacja ekologiczna”.

Celem projektu jest rozpropagowanie potrzeby zmian organizacyjnych, prawnych i finansowych związanych z gospodarowaniem lasami na gruntach prywatnych. Wiedza dotycząca istniejących problemów gospodarowania na prywatnych gruntach leśnych jest niewystarczająca zarówno wśród właścicieli lasów, jak i wśród tych, którzy nadzorują gospodarkę w lasach prywatnych lub mają wpływ na kształtowanie rozwiązań prawnych i finansowych. Przeprowadzenie kampanii uświadamiającej pozwoli na wypracowanie rozwiązań akceptowalnych przez właścicieli lasów oraz instytucje zajmujące się lasami prywatnymi. Dotyczy to szczególnie zrzeszania się właścicieli lasów prywatnych i sposobów finansowego wsparcia gospodarki leśnej w lasach prywatnych.

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej