photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10
Jesteś w: Start Aktualności Leśnictwo 1. miejsce Perspektywy 2022

Leśnictwo 1. miejsce Perspektywy 2022

Ostatnio zmodyfikowane 2022-06-24 14:05
Nasze kierunki studiów wysoko ocenione przez kapitułę rankingu Perspektyw

22 czerwca opublikowane zostały wyniki 23. Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2022. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zajęła pierwsze miejsce w kategorii kierunków: architektura krajobrazu, dietetyka, ogrodnictwo, weterynaria oraz kierunki rolnicze i leśne.

Leśnictwo 1. pozycja wśród rolniczych i leśnych

Gospodarka przestrzenna 8. wśród 24 kierunków, (nr 1. wśród uczelni przyrodniczych)

Ranking Perspektyw przygotowywany jest przez Fundację Edukacyjną Perspektywy od 2000 r. To najdokładniejsze zestawienie wyższych uczelni w Polsce. Cieszy się popularnością wśród maturzystów, uznaniem wśród naukowców, jest także doceniany za granicą. W jego kapitule zasiadają wybitni przedstawiciele środowiska akademickiego, nauki i biznesu.

Ranking uwzględnia 29 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, potencjał dydaktyczny, innowacyjność i umiędzynarodowienie. Jest więc jednym z najbardziej rozbudowanych rankingów edukacyjnych na świecie, a międzynarodowy certyfikat jakości “IREG Approved” potwierdza, że metodologia oraz sposób jego przygotowania i publikacji spełnia międzynarodowe kryteria najwyższej jakości.

Nawigacja
Narzędzia osobiste
Zaloguj