Jesteś w: Start Aktualności LEŚNY KLUB DYSKUSYJNY

LEŚNY KLUB DYSKUSYJNY

Ostatnio zmodyfikowane 2018-07-18 15:09
Przed wakacjami KNL dopisało do bogatej listy nowy rodzaj swojej aktywności

W czerwcu odbyło się pierwsze spotkanie Leśnego Klubu Dyskusyjnego KNL!
Było to nowe wydarzenie zorganizowane w ramach działalności Koła Naukowego Leśników SGGW (w tym Sekcji Urrządzania Lasu KNL). Inicjatywa powstała na początku tego roku, kiedy grupa studentów stwierdziła, że istnieje potrzeba zorganizowanej, ale i zarazem luźnej, dyskusji między studentami i pracownikami na tematy dotykające współcześnie polskie leśnictwo.
Na pierwszą sesję zaprosiliśmy prof. dr hab. Tomasza Boreckiego, aby odnosił się do dyskusji, a studenci mogli czerpać z jego wiedzy i doświadczenia. Spotkanie zgromadziło kilkanaście osób w tym studentów, pracowników uczelni (również emerytowanych) oraz gości mniej związanych z uczelnią, co pokazało z jak szerokim odzewem spotkała się nowa inicjatywa - Leśny Klub Dyskusyjny. Wszyscy chętnie zabierali głos i z zaciekawieniem słuchali opinii innych. Przekrój tematów był dość szeroki i dotyczył takich kwestii jak rola leśników wobec społeczeństwa, forma organizacyjno-prawna polskiego leśnictwa na tle innych krajów europejskich, wizerunek leśników, czy znany wszystkim konflikt o Puszczę Białowieską.
Czas przeznaczony na spotkanie minął przyjemnie i szybko co tylko utwierdziło wszystkich uczestników, że jest potrzeba kontynuacji. Może z biegiem czasu takie dyskusje (także z osobami spoza leśnego grona) na trwałe wpiszą się grafik wydarzeń Koła Naukowego Leśników.