photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10
Jesteś w: Start Aktualności Medal im. Wiktora Godlewskiego dla dr inż. Romana Zielonego

Medal im. Wiktora Godlewskiego dla dr inż. Romana Zielonego

Ostatnio zmodyfikowane 2018-05-22 09:12
Nagroda przyznana naszemu współpracownikowi - Gratulacje!

17 maja 2018 został wręczony Medal im. Wiktora Godlewskiego osobom zasłużonym w krzewieniu wiedzy przyrodniczej i ochronę przyrody.  Ma ona służyć upowszechnianiu pamięci o Wiktorze Godlewskim oraz promować działania przyrodnicze, szczególnie na terenie Mazowsza i Podlasia.

Medal ustanowiono w 1992 roku z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach, rodzinnej miejscowości Wiktora Godlewskiego. Był to wyraz czci i przywiązania miejscowego społeczeństwa do postaci tego przyrodnika, który stąd pochodził i w tej okolicy jest pochowany. Inicjatywa jest zasługą dyrektora ośrodka - Romana Świerżewskiego. Wręczanie Medali odbywa się podczas sesji naukowych z programem krzewiącym wśród miejscowego społeczeństwa wiedzę sozologiczną, przyrodniczą, historyczną i edukacyjną.

Dr inż. Roman Zielony, długoletni kierownik Zakładu Urządzania Lasu naszej Katedry, wykazał się aktywnością w pracach Rad Ochrony Przyrody oraz licznymi opracowaniami naukowymi i popularnonaukowymi dotyczącymi ochrony przyrody Mazowsza i Podlasia.

Gratulujemy naszemu współpracownikowi!


Nawigacja
Narzędzia osobiste
Zaloguj