photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10
Jesteś w: Start Aktualności Nagroda IUFRO dla prof. dr hab. Piotra Paschalisa-Jakubowicza

Nagroda IUFRO dla prof. dr hab. Piotra Paschalisa-Jakubowicza

Ostatnio zmodyfikowane 2019-11-20 08:55
Podczas tegorocznego XV Światowego Kongresu Leśnego w Kurytybie (Brazylia), prof. dr hab. Piotr Paschalis-Jakubowicz – emerytowany pracownik Katedry Użytkowania Lasu Wydziału Leśnego SGGW, otrzymał Nagrodę IUFRO za wybitne osiągnięcia badawcze.

 

IUFRO nagradza osiągnięcia, które nie są wyróżniane innymi nagrodami oraz odznaczają się wynikami stanowiącymi cele organizacji. Podczas Światowego Kongresu Leśnego w Brazylii wręczono tylko jedną taką nagrodę.

Międzynarodowa Unia Organizacji Badań Leśnych (IUFRO) została powołana przez kilkanaście państw Europy i Ameryki Północnej w 1892 roku. To międzynarodowa, „globalna” sieć współpracy wielu organizacji zrzeszających ponad 15 000 naukowców z blisko 700 organizacji członkowskich w ponad 110 krajach. Jest również członkiem ICSU.

Pozostałe nagrody zostały opisane w biuletynie IUFRO.

IUFRO jest wyjątkową organizacją, będącą jedyną na świecie międzynarodową organizacją naukową zajmującą się tak szerokimi badaniami lasów, leśnictwem oraz naukami pokrewnymi. Rozpowszechnia wiedzę wśród zainteresowanych stron i decydentów, a podstawowym zakresem badań leśnych są: „Lasy dla ludzi”, „Lasy i zmiany klimatu”, „Lasy i produkty leśne dla ekologicznej przyszłości”, „Bioróżnorodność, usługi ekosystemowe i inwazje biologiczne” oraz „Interakcje lasu, gleby i wody”.

Światowy Kongres Leśny (WFC) to największe i najbardziej znaczące spotkania światowego sektora leśnego, które odbywają się co 5-6 lat pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). W tym roku spotkanie miało miejsce w Brazylii, w Kurytybie. Uczestniczyło w nim ponad 3500 uczonych z całego świata. Jest to forum wymiany wiedzy i doświadczeń, przedstawiające najnowsze osiągnięcia naukowe, aspekty społeczno-gospodarcze i instytucjonalne oraz politykę leśną.

Nawigacja
Narzędzia osobiste
Zaloguj