Jesteś w: Start Aktualności Różne Oblicza Gospodarki Przestrzennej

Różne Oblicza Gospodarki Przestrzennej

Ostatnio zmodyfikowane 2019-10-28 18:08
OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA Z OKAZJI 20-LECIA GOSPODARKI PRZESTRZENNEJ W SZKOLE GŁÓWNEJ GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO W WARSZAWIE, 25 października 2019

Podstawowym celem konferencji było przedstawienie dorobku 20-lecia gospodarki przestrzennej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz 15-lecia działalności Studenckiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej. Konferencja poświęcona została interdyscyplinarności gospodarki przestrzennej - kierunku studiów i badań prowadzonych na 20 uczelniach zrzeszonych w Unii Uczelni na Rzecz Rozwoju Kierunków Studiów Gospodarka Przestrzenna. Konferencja jubileuszowa potwierdziła, że wśród różnorodnych oblicz gospodarki przestrzennej jest miejsce dla naszej specyfiki - gospodarowania przestrzenią terenów niezurbanizowanych.

Sesje plenarne składały się z wystąpień ekspertów z danej dziedziny, absolwentów pracujących w branży oraz studentów zrzeszonych w kołach naukowych zajmujących się problematyką gospodarki przestrzennej. Wydarzenie pozwoliło na wymianę cennych doświadczeń między przedstawicielami środowisk akademickich oraz branżowych.
Główną organizatorką tego przedsięwzięcia była dr inż Joanna Budnicka-Kosior, która mogła liczyć na nieocenioną pomoc zespołu organizacyjnego ze Studenckiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej.