V Konferencja Dendrochronologów Polskich
"Wiem co badam, czyli mikro- i makroskopowe rozpoznawanie drewna".
Cel i zakres konferencji
Wieloaspektowe analizy słojów przyrostu rocznego drzew i krzewów są dynamicznie rozwijającą się metodą badawczą wykorzystywaną w wielu dziedzinach, które zajmują się środowiskiem naturalnym, procesami w nim zachodzącymi i interakcjami człowiek-przyroda. Wyniki badań dendrochronologicznych wykorzystywane są w pracach z zakresu archeologii, ekologii, geomorfologii, klimatologii, leśnictwa, paleogeografii oraz wielu innych pokrewnych nauk
Celem konferencji jest prezentacja różnorodnych zastosowań metod dendrochronologicznych w badaniach naukowych oraz wymiana informacji i doświadczeń między polskimi naukowcami zajmującymi się tym zagadnieniem.
V Konferencja Dendrochronologów Polskich szczególne zainteresowanie kieruje na różnorodne metody stosowane w badaniach dendrochronologicznych. Sesje tematyczne będą obejmować prezentację wyników badań związanych z wykorzystaniem analiz słojów przyrostu rocznego w archeologii, botanice, ekologii, geomorfologii, klimatologii, leśnictwie i wielu innych dyscyplinach.
Komitet organizacyjny
dr Szymon Bijak (Instytut Nauk Leśnych SGGW) - przewodniczącyprof. dr hab. Michał Zasada (Instytut Nauk Leśnych SGGW)
dr inż. Robert Tomusiak (Instytut Nauk Leśnych SGGW)
dr inż. Rafał Wojtan (Instytut Nauk Leśnych SGGW)
dr inż. Karol Bronisz (Instytut Nauk Leśnych SGGW)
mgr Dariusz Anderwald (CEPL w Rogowie)
mgr Kinga Borowska (CEPL w Rogowie)
mgr inż. Agnieszka Bronisz (Wydz. Leśny SGGW)
dr Joanna Ukalska (Instytut Nauk Leśnych SGGW)
dr Krzysztof Ukalski (Instytut Nauk Leśnych SGGW)
Kontakt: Szymon Bijak |