Jesteś w: Start Aktualności Wizyta pracowników Wydziału Leśnego z Kowna

Wizyta pracowników Wydziału Leśnego z Kowna

Ostatnio zmodyfikowane 2018-01-16 10:54
10-11 stycznia 2018 gościliśmy delegację Władz i Pracowników Wydziału Leśnego z Kowna

Na zaproszenie Kolegium Dziekańskiego Wydziału Leśnego SGGW, w dniach 10-11 stycznia 2018 w Warszawie oraz w Leśnym Zakładzie Doświadczalnym w Rogowie miała miejsce wizyta
Władz i Pracowników Wydziału Leśnego z Kowna (Aleksandras Stulginskis University)  (https://mef.asu.lt/en/) na Litwie.

Przedstawiciele władz dziekańskich oraz instytutów wydziału w Kownie przedstawili specyfikę badawczą i dydaktyczną swoich jednostek organizacyjnych. Kierownicy i przedstawiciele katedr i zakładów naszego wydziału zaprezentowali zainteresowania badawcze zespołów, skupiając się na tematach potencjalnej  współpracy. W trakcie dyskusji w sali Rady Wydziału oraz rozmów w terenie (powierzchnie eksperymentalne KHL w LZD Rogów) zostały przedyskutowane możliwości rozwoju współpracy pomiędzy wydziałami leśnymi w zakresie wspólnych badań, publikacji oraz aktywności dydaktycznych.

Specyfikę gospodarki leśnej w lasach doświadczalnych przedstawił Nadleśniczy Grzegorz Wasilewski. Ozdobą spotkania była wycieczka po Arboretum w Rogowie, które za sprawą naszego przewodnika (kierownika Piotra Banaszczaka) odsłoniło nowe dla wielu z nas, zimowe oblicze.