Jesteś w: Start Aktualności X Ogólnopolskie Zawody Drwali Studentów Leśnictwa

X Ogólnopolskie Zawody Drwali Studentów Leśnictwa

Ostatnio zmodyfikowane 2019-05-29 19:10
Kolejne zawody doskonalące dodatkowe umiejętności studentów leśnictwa - maj 2019

X Ogólnopolskie Zawody Drwali Studentów Leśnictwa odbyły się  na terenie Kampusu SGGW w Warszawie w dniach 16-17 maja. Sponsorem głównym było PGL Lasy Państwowe wraz z honorowym patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Andrzeja Koniecznego oraz Dziekana Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie prof. dr hab. Henryka Żybury. Organizatorem był Samorząd Studentów Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie.

Celem Zawodów Drwali jest doskonalenie umiejętności uczestników w posługiwaniu się pilarką oraz promowanie zasad bezpiecznej pracy w trudnych warunkach leśnych. Dodatkowo, oprócz podnoszenia kwalifikacji zawodowych przyszłych leśników zawody pomagają zacieśniać współpracę studentów leśnictwa. Naszym zamierzeniem jest także przybliżenie specyfiki prac w lesie osobom niezwiązanym z gospodarką leśną.

Końcowa klasyfikacja indywidualna:

Sylwester Groblewski – 1532 pkt.
Łukasz Schuetza – 1517 pkt.
Dawid Drab – 1441 pkt.
Sebastian Wanat – 1416 pkt.
Damian Cichoń – 1346 pkt.
Kacper Borowski – 1167 pkt.
Piotr Kołwzan – 1160 pkt.
Maciej Myszka – 1125 pkt.
Igor Zejdel – 935 pkt.
Hubert Adamiuk – 875 pkt.

Nasi studenci zajęli II miejsce w klasyfikacji drużynowej. Przyznano nam również nagrody za najlepiej wykonane konkurencje:Zmiana piły łańcuchowej – Sebastian Wanat – 120 pkt.
Przerzynka precyzyjna – Sebastian Wanat – 240 pkt.
Okrzesywanie – Sebastian Wanat – 436 pkt.