Jesteś w: Start Aktualności Young People in European Forests - 2019

Young People in European Forests - 2019

Ostatnio zmodyfikowane 2019-05-22 19:25
IX edycja konkursu Young People in European Forests Młodzież w Lasach Europy - 2019 odbyła się w SGGW

Dnia 22 maja 2019 r . w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się Finał Krajowy IX edycji Międzynarodowego Konkurs u YPEF Young People in European Forests – Młodzież w Lasach Europy 2019 w Polsce. Konkurs organizowany jest przez Towarzystwo Przyjaciół Lasu oraz Wydział Leśny SGGW przy wsparciu Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych.

Na podstawie wyników z eliminacji do etapu finałowego zakwalifikowano 21 trzyosobowych zespołów (w tym jeden dwuosobowy), z których 20 zgłosiło się do konkursu finałowego. Etap ten polegał na rozwiązaniu anglojęzycznego testu składającego się z 30 pytań.

Do wzięcia udziału w finale europejskim w Czechach został zakwalifikowany zespół reprezentujący (drugi rok z rzędu) II Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu pod opieką Pani Bogumiły Bąk, w składzie: Karolina Hulboj, Natalia Włodarczyk i Magda Grygiel.

Wszyscy uczestnicy wraz z ich nauczycielami otrzymali pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo oraz materiały promujące Lasy Państwowe oraz Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego a zespoły-laureaci trzech pierwszych miejsc zestawy nagród od PGL Lasy Państwowe, Towarzystwa Przyjaciół Lasu i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Gratulujemy wszystkim finalistom oraz ich nauczycielom, którzy pomimo akcji protestacyjnych w szkołach, zachęcili młodzież i przygotowali do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu.