Jesteś w: Start Aktualności Zawody wędkarskie „BATORÓWKA - kwiecień 2018”

Zawody wędkarskie „BATORÓWKA - kwiecień 2018”

Ostatnio zmodyfikowane 2018-03-10 16:45
Zawody wędkarskie o puchar Dziekana Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie „BATORÓWKA, kwiecień 2018”

Informacje ogólne

1. Zawody wędkarskie przeznaczone są dla pracowników i studentów Wydziału Leśnego SGGW oraz pracowników LZD w Rogowie.
  2. Zawody wędkarskie należy traktować jako formę wspólnej rozrywki, zacieśniania znajomości i przyjaźni pomiędzy pracownikami i studentami wymienionych wyżej instytucji.
  3. Organizatorem zawodów jest Pan Zbigniew Bator, gospodarz zalewu „Batorówka”. Ze strony SGGW, przedstawicielem jest prof. Jerzy Borowski, pracownik Wydziału Leśnego SGGW.
  4. Zawody odbywają się pod patronatem Prof. dr. hab. Henryka Żybury, Dziekana Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie.

Termin, miejsce i czas zawodów

1. Zawody odbędą się 28 kwietnia (sobota) 2018 roku na zalewie „Batorówka” położonym w miejscowości Wola Łokotowa. Dojazd z Jeżowa na południe, drogą w stronę Tomaszowa Mazowieckiego, po 5 km (Wola Łokotowa) skręcamy w lewo, a dalej ok. 800 m do zalewu i miejsca zbiórki (namiary GPS: N51°45’57.9773”, E19°58’29.3741”).
  2. Zbiórka o godz. 540 nad zalewem. Termin rozpoczęcia zawodów 620, a termin zakończenia 1220. Zawody odbędą się bez względu na pogodę. W przypadku silnych i ciągłych opadów możliwe jest skrócenie czasu trwania zawodów.

Wymogi regulaminowe

1. Do zawodów nie jest wymagana karta wędkarska ani żadne inne zezwolenia np. PGRyb.
    2. Dopuszczalne metody połowu: maksymalnie 2 wędki zwykłe, spławikowe, do połowu gruntowego lub żywcówki. Niedopuszczalne są inne metody połowów jak np. spinning, sztuczna mucha, używanie sieci, podrywek itp.
    3. Łowienie odbywa się z brzegu, bez możliwości wchodzenia do wody.
    4. Dopuszcza się stosowanie zanęt, zarówno ciężkich (sygnał dla zanęty ciężkiej) jak i lekkich (po sygnale „wolno łowić”).
    5. Wymagany sprzęt wędkarski: oprócz zestawów do połowu, niezbędna jest siatka do przetrzymywania żywych ryb w wodzie.
    6. Zawody oparte są o metodę „złap, zmierz i wypuść”.
    7. Nagrody:
      nagroda główna, Puchar Dziekana Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie, otrzymuje zawodnik, który złapie najdłuższą rybę;nagrody rzeczowe (sprzęt wędkarski): za zajęcie miejsc 1-3, dla zawodników którzy złowili 3 najdłuższe ryby (każdy zawodnik może wystawić tylko jedną rybę); dodatkowa, jedna nagroda za złapanie najcięższej ryby;
      wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowy drobiazg.
    8. W przypadku złowienia dwóch lub więcej ryb o jednakowej długości, dodatkową miarą rozstrzygającą o zajęciu wyższego miejsca jest ich waga.
    9. Liczba zawodników jest ograniczona i nie może przekroczyć 20-stu. O udziale w zawodach decyduje kolejność zgłoszeń.
    10. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: jerzy_borowski@sggw.pl lub telefonicznie: 695265118, do dnia poprzedzającego zawody, czyli do 27 kwietnia (piątek). W przypadku skompletowania listy zawodników w terminie wcześniejszym, nowo zgłaszający się do zawodów zostaną poinformowani o braku miejsc.
    11. Zawodnicy zobowiązani są do zachowania zasady „fair play”, a wszelkie niejasności jednoznacznie i bezdyskusyjnie rozstrzyga sędzia zawodów. W razie niestosowania się do niniejszego regulaminu, sędzia może orzec dyskwalifikację zawodnika.
    12. Program zawodów

540 – zbiórka uczestników nad zalewem „Batorówka”

545 – losowanie stanowisk i przejście na stanowiska

550 – przygotowanie stanowisk i sprzętu

620 – sygnał dla zanęty ciężkiej

625 – sygnał „wolno łowić”

1210 – sygnał „10 minut do końca łowienia”

1220 – sygnał „koniec łowienia”

Informacje uzupełniające

1. Rybostan zbiornika to: karp, karaś, lin, płoć, leszcz, wzdręga, jaź, okoń, sandacz, szczupak, sum, jesiotr. Najczęściej wyławiane ryby to karp (kukurydza) i karaś (różne robaki), a nieco rzadziej pozostałe gatunki. Mimo iż zbiornik powstał zaledwie kilka lat temu (nie ma go na niektórych mapach np. w Google jest widoczny dopiero po przejściu na widok z satelity) występują tu karpie o wadze kilkanaście kilogramów. Głębokość zbiornika zwykle nie przekracza 3m.
    2. Zaleca się podbierak z długim trzonkiem, gdyż w niektórych miejscach brzeg jest dość wysoki i mogą wystąpić utrudnienia przy wyciąganiu złowionej ryby.
    3. Po zakończeniu zawodów i wręczeniu pucharu oraz nagród, odbędzie się grill lub ognisko z posiłkiem „regeneracyjnym”.
    4. Istnieje możliwość zabrania złapanych ryb na warunkach ustalonych indywidualnie z gospodarzem zalewu.