Jesteś w: Start Aktualności Zawody wędkarskie „BATORÓWKA - wrzesień 2017”

Zawody wędkarskie „BATORÓWKA - wrzesień 2017”

Ostatnio zmodyfikowane 2017-10-05 12:06
Zapraszamy do wzięcia udziału w Zawodach wędkarskich o puchar Dyrektora Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Rogowie „BATORÓWKA, wrzesień 2017”

Zawody wędkarskie o puchar Dyrektora Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Rogowie „BATORÓWKA, wrzesień 2017”

Informacje ogólne

1. Zawody wędkarskie przeznaczone są dla pracowników LZD w Rogowie oraz Wydziału Leśnego SGGW.
  2. Zawody wędkarskie należy traktować jako formę wspólnej rozrywki, zacieśniania znajomości i przyjaźni pomiędzy pracownikami wymienionych wyżej instytucji.
  3. Organizatorem zawodów jest Pan Zbigniew Bator, gospodarz zalewu „Batorówka”. Ze strony SGGW, przedstawicielem jest prof. Jerzy Borowski, pracownik Wydziału Leśnego SGGW.
  4. Zawody odbywają się pod patronatem mgr. inż. Janusza Falkowskiego, Dyrektora Leśnego Zakładu Doświadczalnego SGGW w Rogowie.

Termin, miejsce i czas zawodów

1. Zawody odbędą się 30 września (sobota) 2017 roku na zalewie „Batorówka” położonym w miejscowości Wola Łokotowa. Dojazd z Jeżowa na południe, drogą w stronę Tomaszowa Mazowieckiego, po 5 km (Wola Łokotowa) skręcamy w lewo, a dalej ok. 800 m do zalewu i miejsca zbiórki (namiary GPS: N51°45’57.9773”, E19°58’29.3741”).
  2. Zbiórka o godz. 600 nad zalewem. Termin rozpoczęcia zawodów 645, a termin zakończenia 1245. Zawody odbędą się bez względu na pogodę. W przypadku silnych i ciągłych opadów możliwe jest skrócenie czasu trwania zawodów.

Wymogi regulaminowe

1. Do zawodów nie jest wymagana karta wędkarska ani żadne inne zezwolenia np. PGRyb.
  2. Dopuszczalne metody połowu: maksymalnie 2 wędki zwykłe, spławikowe, do połowu gruntowego lub żywcówki. Niedopuszczalne są inne metody połowów jak np. spinning, sztuczna mucha, używanie sieci, podrywek itp.
  3. Łowienie odbywa się z brzegu, bez możliwości wchodzenia do wody.

10. Dopuszcza się stosowanie zanęt, zarówno ciężkich (sygnał dla zanęty ciężkiej) jak i lekkich (po sygnale „wolno łowić”).

11. Wymagany sprzęt wędkarski: oprócz zestawów do połowu, niezbędna jest siatka do przetrzymywania żywych ryb w wodzie.

12. Zawody oparte są o metodę „złap, zmierz i wypuść”.

13. Nagrody:

1. nagroda główna, Puchar Dyrektora LZD W Rogowie, otrzymuje zawodnik, który złapie najdłuższą rybę,
  2. nagrody rzeczowe (sprzęt wędkarski): za zajęcie miejsc 1-3, dla zawodników którzy złowili 3 najdłuższe ryby (każdy zawodnik może wystawić tylko jedną rybę); dodatkowa, jedna nagroda za złapanie najcięższej ryby,
  3. wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowy drobiazg.

14. W przypadku złowienia dwóch lub więcej ryb o jednakowej długości, dodatkową miarą rozstrzygającą o zajęciu wyższego miejsca jest ich waga.

15. Liczba zawodników jest ograniczona i nie może przekroczyć 20-stu. O udziale w zawodach decyduje kolejność zgłoszeń.

16. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: jerzy_borowski@sggw.pl lub telefonicznie: 695265118, do dnia poprzedzającego zawody, czyli do 29 września (piątek). W przypadku skompletowania listy zawodników w terminie wcześniejszym, nowo zgłaszający się do zawodów zostaną poinformowani o braku miejsc.

17. Zawodnicy zobowiązani są do zachowania zasady „fair play”, a wszelkie niejasności jednoznacznie i bezdyskusyjnie rozstrzyga sędzia zawodów. W razie niestosowania się do niniejszego regulaminu, sędzia może orzec dyskwalifikację zawodnika.

Program zawodów

600 – zbiórka uczestników nad zalewem „Batorówka”

605 – losowanie stanowisk i przejście na stanowiska

610 – przygotowanie stanowisk i sprzętu

635 – sygnał dla zanęty ciężkiej

645 – sygnał „wolno łowić”

1235 – sygnał „10 minut do końca łowienia”

1245 – sygnał „koniec łowienia”

Informacje uzupełniające

18. Rybostan zbiornika to: karp, karaś, lin, płoć, leszcz, wzdręga, jaź, okoń, sandacz, szczupak, sum, jesiotr. Najczęściej wyławiane ryby to karp (kukurydza) i karaś (różne robaki), a nieco rzadziej pozostałe gatunki. Mimo iż zbiornik powstał zaledwie kilka lat temu (nie ma go na niektórych mapach np. w Google jest widoczny dopiero po przejściu na widok z satelity) występują tu karpie o wadze kilkanaście kilogramów. Głębokość zbiornika zwykle nie przekracza 3m.

19. Zaleca się podbierak z długim trzonkiem, gdyż w niektórych miejscach brzeg jest dość wysoki i mogą wystąpić utrudnienia przy wyciąganiu złowionej ryby.

20. Po zakończeniu zawodów i wręczeniu pucharu oraz nagród, odbędzie się grill lub ognisko z posiłkiem „regeneracyjnym”.

21. Istnieje możliwość zabrania złapanych ryb na warunkach ustalonych indywidualnie z gospodarzem zalewu.