photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10
Jesteś w: Start Aktualności Zawody wędkarskie Batorówka o puchar Dyrektora LZD 2020

Zawody wędkarskie Batorówka o puchar Dyrektora LZD 2020

Ostatnio zmodyfikowane 2020-10-15 12:05
Zawody wędkarskie o puchar Dyrektora Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Rogowie „BATORÓWKA" odbyły się 10 października 2020. Kto wygrał? Poniżej wyniki...

 

Wyniki zawodów wędkarskich o Puchar Dyrektora LZD w Rogowie

W sobotę, 10 października, na zalewie Batorówka odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Dyrektora LZD w Rogowie. W zawodach uczestniczyło 15 zawodników, którzy reprezentowali Leśny Zakład Doświadczalny w Rogowie, Instytut Nauk Leśnych oraz Wydział Leśny. Zamówiona wcześniej pogoda dopisała i oprócz wędkarskich zmagań można było się delektować przyjemną, letnio-jesienną aurą.

I miejsce (18,99kg. złowionych ryb) zajął Kol. Michał Frączak (LZD), II miejsce zajął Kol. Bartosz Góra (LZD) z wynikiem 11,45 kg., a III miejsce zajął Kol. Paweł Turyk (student WL) z wynikiem 9,87kg. Najcięższą rybą był karp Kol. Michała Frączaka i ważył 5,12kg. Oprócz wymienionych ryb, w siatkach znalazły się szczupaki, karasie, liny, leszcze i sandacz.

Gratulacje dla wszystkich zawodników za skuteczne wędkowanie, kibiców za wytrwały doping i sędziów (Kol. Grzegorz Wasilewski oraz Kol. Henryk Szeligowski) za precyzyjne pomiary okraszone bezpośrednimi relacjami z poszczególnych stanowisk.

Dziękujemy sponsorom za ufundowanie i wręczenie cennych nagród i pamiątek, a Państwu Batorom za różne rozgrzewające dania, serwowane przed, w trakcie oraz po zawodach. Do zobaczenia w majowej edycji zawodów, tym razem o puchar Dziekana Wydziału Leśnego SGGW.

Więcej zdjęć i informacji można znaleźć na LZD-owskim Facebook’u oraz na stronie:

http://lzdrogow.sggw.pl/aktualnosci/

Uczestnicy zawodów - uśmiechy zadowolenia pod maskami Zwycięzcy na podium
Pierwszy sandacz w historii zawodów

 

Informacje ogólne

Zawody wędkarskie przeznaczone są dla pracowników i studentów Wydziału Leśnego SGGW oraz pracowników LZD w Rogowie.Zawody wędkarskie należy traktować jako formę wspólnej rozrywki, zacieśniania znajomości i przyjaźni pomiędzy pracownikami i studentami wymienionych wyżej instytucji.

Organizatorem zawodów jest Pan Zbigniew Bator, gospodarz zalewu „Batorówka”. Stronę SGGW i LZD reprezentuje prof. Jerzy Borowski, pracownik Wydziału Leśnego SGGW.

Zawody odbywają się pod patronatem mgr. inż. Pawła Szalińskiego, Dyrektora Leśnego Zakładu Doświadczalnego SGGW w Rogowie.

 

Termin, miejsce i czas zawodów

 1. Zawody odbędą się 10 października (sobota) 2020 roku na zalewie „Batorówka” położonym w miejscowości Wola Łokotowa. Dojazd z Jeżowa na południe, drogą w stronę Tomaszowa Mazowieckiego, po 5 km (Wola Łokotowa) skręcamy w lewo, a dalej ok. 800 m do zalewu i miejsca zbiórki (namiary GPS: N51°45’57.9773”, E19°58’29.3741”).
 2. Zbiórka o godz. 630 nad zalewem. Termin rozpoczęcia zawodów 715, a termin zakończenia 1315. Zawody odbędą się bez względu na pogodę. W przypadku silnych i ciągłych opadów możliwe jest skrócenie czasu trwania zawodów.

 

Wymogi regulaminowe

 1. Do zawodów nie jest wymagana karta wędkarska ani żadne inne zezwolenia np. PGRyb.
 2. Dopuszczalne metody połowu: maksymalnie 2 wędki zwykłe, spławikowe, do połowu gruntowego lub żywcówki. Niedopuszczalne są inne metody połowów jak np. spinning, sztuczna mucha, używanie sieci, podrywek itp.
 3. Łowienie odbywa się z brzegu, bez możliwości wchodzenia do wody.
 4. Dopuszcza się stosowanie zanęt, zarówno ciężkich (sygnał dla zanęty ciężkiej) jak i lekkich (po sygnale „wolno łowić”).
 5. Wymagany sprzęt wędkarski: oprócz zestawów do połowu, niezbędna jest siatka do przetrzymywania żywych ryb w wodzie.
 6. Zawody oparte są o metodę „złap, zmierz i wypuść”.
 7. Nagrody: 
  nagroda główna, Puchar Dyrektora LZD W Rogowie, otrzymuje zawodnik, który uzyska największą masę złowionych ryb, 
  nagrody rzeczowe (sprzęt wędkarski): za zajęcie miejsc 1-3, dla zawodników którzy złowili, najwięcej (w przeliczeniu na masę) ryb;
  dodatkowa,
  jedna nagroda za złapanie najcięższej ryby, 
  wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowy drobiazg.
 8. Liczba zawodników jest ograniczona i nie może przekroczyć 20-stu. O udziale w zawodach decyduje kolejność zgłoszeń.
 9. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: jerzy_borowski@sggw.edu.pl lub telefonicznie: 695265118, do 8 października (czwartek). W przypadku skompletowania listy zawodników w terminie wcześniejszym, nowo zgłaszający się do zawodów zostaną poinformowani o braku miejsc.
 10. Zawodnicy zobowiązani są do zachowania zasady „fair play”, a wszelkie niejasności jednoznacznie i bezdyskusyjnie rozstrzyga sędzia zawodów. W razie niestosowania się do niniejszego regulaminu, sędzia może orzec dyskwalifikację zawodnika.

      

     Program zawodów

     630 – zbiórka i powitanie uczestników nad zalewem „Batorówka”

     640 – losowanie stanowisk i przejście na stanowiska

     645 – przygotowanie stanowisk i sprzętu

     710 – sygnał dla zanęty ciężkiej

     715 – sygnał „wolno łowić”

     1305 – sygnał „10 minut do końca łowienia”

     1315 – sygnał „koniec łowienia”

     Informacje uzupełniające

     Rybostan zbiornika to: karp, karaś, lin, płoć, leszcz, wzdręga, jaź, okoń, sandacz, szczupak, sum, jesiotr. Najczęściej wyławiane ryby to karp (kukurydza) i karaś (różne robaki), a nieco rzadziej pozostałe gatunki. Mimo iż zbiornik powstał zaledwie kilka lat temu (nie ma go na niektórych mapach np. w Google jest widoczny dopiero po przejściu na widok z satelity) występują tu karpie o wadze kilkanaście kilogramów. Głębokość zbiornika zwykle nie przekracza 3m.

     Zaleca się podbierak z długim trzonkiem, gdyż w niektórych miejscach brzeg jest dość wysoki i mogą wystąpić utrudnienia przy wyciąganiu złowionej ryby.

     Po zakończeniu zawodów i wręczeniu pucharu oraz nagród, odbędzie się grill lub ognisko z posiłkiem „regeneracyjnym”.

     Istnieje możliwość zabrania złapanych ryb na warunkach ustalonych indywidualnie z gospodarzem zalewu.

     Ze względu na sytuację pandemiczną związaną z COVID 19, całość zawodów objęta będzie reżimem sanitarnym.

      

     Nawigacja
     Narzędzia osobiste
     Zaloguj